6 stycznia 2012

WIGILIA4 stycznia 2012 r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta Wigilia.  Spotkanie rozpoczęła pani Dyrektor Anna Lasko, która przywitała wszystkich uczestników tej niecodziennej uroczystości. Wśród społeczności przedszkolnej mieliśmy zaszczyt gościć Burmistrza Brzozowa - pana Józefa Rzepkę, Sekretarz Gminy Brzozów – panią Beatę Bodzioch-Kaznowską, Proboszcza Parafii Brzozów ks. Franciszka Goch, ks. Krzysztofa Masłyka, Radnego Rady Miejskiej – pana Grzegorza Florka, Dyrektora ZEAS-u w Brzozowie – pana Józefa Barana, Dyrektora Muzeum Regionalnego w Brzozowie – pana Mariusza Kaznowskiego, przedstawicieli Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brzozowie oraz Dyrektorów lokalnych przedszkoli, miejscowe media i oczywiście niezawodnych rodziców.
Po oficjalnej części, dzieci z oddziału VI "Sportowcy", pod kierunkiem pani Alicji Byczyńskiej i pani Joanny Pietryki przedstawiły historię narodzin Jezusa. Miła, świąteczna atmosfera udzielała się dzieciom, które czekały na zaprezentowanie „Jasełek”. Piękna scenografia, kolorowe stroje sprawiły, że zaproszeni goście, rodzice oraz wszystkie dzieci z przedszkola z zainteresowaniem słuchali starszaków, którzy wprowadzili wszystkich w szczególny nastrój. Można było zobaczyć szopkę, do której przywiodła pasterzy betlejemska gwiazda, trzej królów z darami oraz zastęp aniołów i gromadkę przedszkolaków dziękujących Jezusowi w betlejemskiej szopce. Atmosfera kolęd i pastorałek śpiewanych przez sześciolatków „Pójdźmy wszyscy do stajenki” czy „Lulajże Jezuniu” udzieliła się także widzom, którzy przyłączyli się do wspólnego kolędowania.
Podczas spotkania wigilijnego, nie mogło zabraknąć nie tylko kolędowania ale także łamania się opłatkiem i składania życzeń.


Okres świąteczny jest dla wszystkich okazją do refleksji nad przemijającym czasem, do wspomnień, wzruszeń, do pojednania z bliskimi, do czynienia dobra dla innych ludzi. Dzięki takim spotkaniom uczymy nasze dzieci nie tylko brać, ale przede wszystkim dawać innym radość i miłość.
Dziękujemy paniom i przedszkolakom z najstarszej grupy za piękny występ oraz rodzicom, którzy pomogli przygotować Spotkanie Wigilijne.

 

 Wszystkim przyjaciołom naszego przedszkola życzymy aby Boże Dziecię, które przyszło na świat z miłości do człowieka otaczało Wasze rodziny  pokojem i miłością. Niech zapłonie w Waszych sercach radość, gdy Bóg jest pośród nas. Niech Jego światło prowadzi Was w Nowym 2012 roku.Jolanta Chrobak
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz