25 stycznia 2012

Bal karnawałowy

Jak wiadomo karnawał to czas balów, zabaw i radości. W tym czasie bawić się mogą nie tylko dorośli, ale także dzieci, którym ogromną radość sprawia wcielanie się w postacie bajkowe. Tak też było u nas. Wszystkie przedszkolaki już od rana były podekscytowane czekającą ich zabawą. Zaraz po śniadaniu dzieci założyły swoje przebrania i zamieniły się w królewny, księżniczki, wróżki, biedronki, kowbojów, Batmanów, piratów, strażaków, policjantów… nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich postaci w które się wcieliły. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.
„Bal nad bale” dla przedszkolaków zorganizowały nauczycielki i dyrekcja przedszkola. Doskonałą wodzirejką na balu była pani Ania Szajnowska-Jajko, która pięknie przywitała wszystkich uczestników balu, a następnie zaprosiła do defilady i prezentacji strojów poszczególne grupy. Jako pierwsi zaprezentowali się Czarodzieje, zaraz po nich tanecznym krokiem na salę weszły Krasnale, dalej swoje stroje prezentowały Smerfy, później Misie, następnie Pszczółki, a cały pokaz zamykała grupa Sportowców.
Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy.
Na tę wyjątkową okazję zaproszono do przedszkola pana Bogdana – naszego Rytmika, który potrafił rozruszać i zachęcić do tańca każdego. Przebierańcy świetnie się bawili, uczestnicząc we wspólnych zabawach, a skoczna i rytmiczna muzyka sprawiała, że nogi same rwały się do tańca. Wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał, mimo chwilowego zmęczenia. Podczas odpoczynku dzieci uczestniczyły w konkursach przygotowanych przez prowadzącą bal. Uczestnicy zabaw otrzymali słodkie upominki.


Celem spotkania było rozwijanie umiejętności współżycia i współdziałania w grupie, dzieci miały również możliwość rozwijania swojej śmiałości w kontaktach z rówieśnikami, wyrabiania wiary we własne możliwości. Bal dostarczył wszystkim wiele radości. My, dorośli, patrząc na zabawę dzieci, możemy uczyć się od nich spontaniczności i radości życia. W tym dniu całe przedszkole rozbrzmiewało śpiewem i radosnym śmiechem dzieci. Było to możliwe dzięki zaangażowaniu nauczycielek oraz pani dyrektor Anny Lasko i zastępcy dyrektora pani Doroty Kuli, które przez cały czas czuwały nad dziećmi i powodzeniem balu. Dziękujemy!


Słowa podziękowania należą się przede wszystkim dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów i za chętne uczestnictwo w zabawach.
Zakończeniem imprezy było wyłonienie Króla i Królowej Balu.
Wszyscy doskonale się bawili! Kolejny bal karnawałowy już za rok...

Jolanta ChrobakBrak komentarzy:

Prześlij komentarz