14 października 2012

Dzień Papieski

"Jan Paweł II - Papież Rodziny" - takie hasło przyświecało obchodom XII Dnia Papieskiego, który odbył się w naszym przedszkolu. Był to niezwykle uroczysty dzień.

"Rodzina jest pierwszą i podstawową szkołą miłości społecznej. Musi być na tyle silna Bogiem, czyli miłością wzajemną wszystkich, którzy ją tworzą, że potrafi pozostać ostoją człowieka wśród niszczycielskich prądów i bolesnych doświadczeń" - mówił Jan Paweł II.
Jan Paweł II bardzo często podkreślał wartość rodziny, zwracając uwagę na jej wymiar duchowy i znaczenie we współczesnym świecie. 
 
Dzieci w naszym przedszkolu od dłuższego już czasu przygotowywały się do tego dnia; poznawały dzieciństwo Karola i jego drogę do świętości, uczyły się pieśni bliskich osobie Ojca Świętego m. in. "Barkę".

Kiedy nadszedł długo oczekiwany dzień wszystkie grupy wraz z wychowawczyniami zebrały się w sali „Sportowców”. Dzieci z oddziału V, przygotowane przez panią Barbarę Łuczycką, pięknie wystąpiły w programie artystycznym przybliżając przedszkolakom osobę błogosławionego Jana Pawła II. Wysłuchaliśmy również cudownych pieśni ku czci Ojca Świętego oraz obejrzeliśmy piękne układy taneczne w wykonaniu „Sportowców” . Na zakończenie wszystkie dzieci z całego przedszkola wraz z paniami, z radością śpiewały i tańczyły do piosenki.

Stawiając za wzór Jana Pawła II pokazujemy dzieciom, że należy być dobrym i wrażliwym człowiekiem.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz