22 marca 2012

"ATUTEK W OPAŁACH" - czyli Kevin Aiston odwiedza przedszkolaki


Dzisiaj, 22 marca 2012 r. dzieci z grup: "Sportowców", "Misiów", "Pszczółek" oraz "Smerfów", które uczestniczą w zajęciach języka angielskiego wzięły udział w niezwykłym wydarzeniu. Do Brzozowskiego  Domu Kultury na spotkanie z przedszkolakami przyjechał Kevin Aiston - najbardziej znany Anglik w Polsce. Kevin przybył we wspaniałym strażackim mundurze. Od razu dało się zauważyć, że posiada on niezwykły dar nawiązywania kontaktu z małymi dziećmi oraz ogromne poczucie humoru. Przedszkolaki z entuzjazmem uczestniczyły w prowadzonej przez Kevina Aistona pogadance. Szczególne zainteresowanie wykazały opowiadaniem o zaginięciu małego chomika, który został w końcu odnaleziony przez strażaka w rurze doprowadzającej wodę do zmywarki do naczyń. Zaś historyjka ze skarpetkami dziadka i kwiatkami pozwoliła dzieciom zrozumieć, dlaczego w czasie pożaru lepiej jest być blisko podłogi niż nieco wyżej.
Dzieci doskonale bawiąc się prezentowały swoją wiedzę dotyczącą znajomości numerów alarmowych oraz tego, jak zachować się w czasie pożaru.
Wizyta Kevina Aistona wzbudziła wśród przedszkolaków spore zainteresowanie. Ten niezwykły strażak opowiadał dzieciom o swojej bardzo odpowiedzialnej pracy. Informował o  okolicznościach w jakich należy wzywać Straż Pożarną. Ćwiczył z dziećmi sposób w jaki należy zawiadomić Straż Pożarną o pożarze. Dzieci dowiedziały  się, że strażacy nie tylko gaszą ogień, ale również pomagają usuwać skutki powodzi, wypadków drogowych i lotniczych, a także ratują zwierzęta. Dzieci chętnie dyskutowały z Kevinem. W trakcie spotkania dzieci które wykonywały prace plastyczne na temat "Atutek w opałach" otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody dla przedszkola. Na zakończenie spotkania były pamiątkowe zdjęcia i wielu przedszkolaków zadeklarowało chęć bycia strażakiem w dorosłym życiu.

Jola ChrobakBrak komentarzy:

Prześlij komentarz