17 czerwca 2012

SUKCES ZESPOŁU TANECZNEGO "SMERFIKI"


W piątek, 15 czerwca, dzieci z naszego przedszkola, a dokładnie z zespołu tanecznego "Smerfiki" prowadzonego przez panią Annę Szajnowską-Jajko, wzięły udział w I Podkarpackim Przeglądzie Artystycznym Przedszkolaków „Wesołe Nutki”, który odbył się w Rzeszowskim Domu Kultury.
Była to pierwsza podkarpacka edycja przeglądu i był skierowany do najmłodszych artystów w wieku 3-6 lat ze wszystkich przedszkoli. Celem konkursu była popularyzacja tańca pośród młodych artystów, zachęcenie  przedszkolaków do twórczego spędzania wolnego czasu oraz rozwija ich umiejętności artystycznych.

Każda z grup przedszkolnych zaprezentowała jeden lub dwa układy taneczne. Występy przedszkolaków oceniło konkursowe jury w składzie:
- Swietlana Antoni (Przewodnicząca jury), absolwentka Szkoły Baletowej w Mińsku, absolwentka Teatralnego Studia w Moskwie, choreograf,
- Karolina Słonka (członek jury), instruktor tańca współczesnego z Rzeszowskiego Domu Kultury, choreograf Zespołu Sceny Tańca Colibrii,
- Magdalena Krupa (członek jury), tancerka Zespołu Pieśni i Tańca Karpaty z Rzeszowa.

Jury oceniając muzykalność, poczucie rytmu, strój i ogólne wrażenie artystyczne, przyznało nagrody oraz pamiątkowe dyplomy dla najlepszych wykonawców w dwóch kategoriach wiekowych. Nasze "Smerfiki" pięknie zaprezentowały się w dwóch tańcach nowoczesnych, ponadto cały czas były uśmiechnięte i widać było przede wszystkim ich dobrą zabawę podczas występu czym także zaskarbiły sobie uznanie jury oraz przychylność publiczności. Dodajmy, że w przeglądzie wzięło udział ponad 300 przedszkolaków, jednak nasze "Smerfiki" pięknie wystąpiły i wytańczyły sobie wysokie, drugie miejsce w przeglądzie. 

Zacytuję tutaj wypowiedź pani Anny Kniaziewicz, organizatorki konkursu w Rzeszowskim Domu Kultury: "Układy były profesjonalnie przygotowane, łącznie z muzyką, bajecznymi kostiumami, uczesaniem tancerek. W moim osobistym rankingu wygrało Przedszkole Samorządowe z Brzozowa - ich taniec nowoczesny był bardzo fajny, no i czapeczki chłopaków a'la kibic piłkarski - super!" - jesteśmy zatem jeszcze bardziej dumnie z naszych reprezentantów.

Po wszystkich występach nastąpiła chwila wspólnej zabawy, tańców dzięki czemu dzieci miały możliwość integracji z kolegami i koleżankami z innych przedszkoli. Gratulujemy pani Ani doskonałych pomysłów na układy taneczne, "Smerfikom" pięknego występu, a rodzicom dziękujemy za pomoc w przygotowaniu dzieci do występu i opiekę podczas wyjazdu do Rzeszowa. 

DZIĘKUJEMY!

Jola ChrobakBrak komentarzy:

Prześlij komentarz