16 października 2011

JAN PAWEŁ II - CZŁOWIEK MODLITWY - Dzień Papieski w przedszkolu


Habemus papam, Mamy papieża - tymi słowami , równo 33 lata temu obwieszczono ludziom zgromadzonym na placu Świętego Piotra i całemu światu wybór nowego Ojca Świętego. Został nim, wtedy 58-letni, kardynał z Polski Karol Wojtyła. Papież Polak stał się przewodnikiem duchowym wielu ludzi, wzorem i autorytetem, cenionym twórcą. Został nazwany Janem Pawłem Wielkim. Wszyscy jesteśmy dumni z tego, że to nasz rodak, przez tyle pięknych, ale i trudnych lat pontyfikatu, zasiadał na Stolicy Piotrowej. Całym swym życiem, postawą, działaniami, skromnością i olbrzymim urokiem osobistym, który   towarzyszył najważniejszym sprawom, zjednał sobie szacunek i miłość wszystkich.

Dlatego już tradycyjnie, odbył się w naszym przedszkolu niezwykle uroczysty dzień - Dzień Papieski. Został on zorganizowany przede wszystkim z potrzeby serca wspomnienia naszego kochanego Ojca Świętego oraz jako podziękowanie za dar beatyfikacji Papieża Polaka. Został on przekształcony w Tydzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Człowiek Modlitwy”, którego kulminacyjnym punktem jest dzisiejsza niedziela.  


Wszystkie dzieci od dłuższego czasu przygotowywały się do tego dnia; na zajęciach poznawały życie Karola, jego dzieciństwo, trudną drogę życia prowadzącą do powołania na kapłana. Przedszkolaki uczyły się także pieśni bliskich osobie Ojca Świętego m. in. "Barkę", którą sobie szczególnie ukochał, na zajęciach plastycznych przygotowywały piękne prace.Przygotowaniem pięknej uroczystości zajęła się pani Joanna Pietryka wspólnie ze swoimi podopiecznymi z oddziału VI "Sportowcy". Wspólnie ze swoimi pociechami  pięknie udekorowała salę. Kiedy nadszedł długo oczekiwany dzień wszystkie grupy wraz z wychowawczyniami zebrały się w sali,  gdzie przywitała je pani dyrektor - Anna Lasko, wprowadzając tym samym wszystkich w odpowiedni nastrój. Obejrzeliśmy piękny występ "starszaków" - recytacji wierszy mówiących o życiu błogosławionego Jana Pawła II, wysłuchaliśmy również cudownych pieśni ku czci Ojca Świętego. Podczas spotkania niektóre dzieci po raz pierwszy miały okazję usłyszeć głos Jana Pawła II skierowany do dzieci, zrobiło to na nich ogromne wrażenie.
Na zakończenie wszystkie dzieci i panie z radością śpiewały i tańczyły do piosenki znanej chyba każdemu dziecku "Święty, święty uśmiechnięty". Wymiar naszego spotkania był tym większy, że zbiegł się z Dniem Nauczyciela. Jan Paweł II powtarzał, że to właśnie "dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta" - a słowa te będą brzmiały nam - nauczycielom, będą wskazówka na dalsze dni pracy z dziećmi.

Dzięki takim  spotkaniom pozwalamy dzieciom dotknąć przez chwilkę kawałka nieba i pokazujemy, że należy być dobrym i wrażliwym człowiekiem.Dziękujemy pani Asi i "Sportowcom" za przygotowanie wspaniałego spotkania.

 Na zakończenie występu, za pracę i wkład w przygotowanie uroczystości mali aktorzy zostali nagrodzeni - słodkościami od pani Asi i pamiątkowymi obrazkami z wizerunkiem Błogosławionego Jana Pawła II od pani dyrektor.Jan Paweł II, jak mówi hasło tegorocznego Tygodnia Papieskiego był człowiekiem modlitwy - również modlitwy różańcowej, o czym uczyły sie przedszkolaki na zajęciach religii. I właśnie z inicjatywy naszego katechety - księdza Krzysztofa, dzieci z dwóch najstarszych grup, z pomocą rodziców, przygotowały piękne różańce z darów jesieni i nie tylko... Serdecznie dziękujemy rodzicom i dzieciom za wielkie zaangażowanie i miłą współpracę. Efekty tej pracy można obejrzeć na zdjęciach.

Jolanta Chrobak
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz